AKCESORIA DO KOTŁÓW

Beretta sterownik Hi, Comfort programator Beretta sterownik Hi, Comfort programator
Cena:

549,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
SONDA zewnętrzna czujnik pogody z wtyczką SONDA zewnętrzna czujnik pogody z wtyczką
Cena:

190,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Beretta sonda do zasobników zewnętrznych L-3000 mm Beretta sonda do zasobników zewnętrznych L-3000 mm
Cena:

170,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Beretta Alpha 7D sterownik bezprzewodowy Beretta Alpha 7D sterownik bezprzewodowy
Cena:

560,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Beretta Konsola przyłączy kątowych do kotła 1F Beretta Konsola przyłączy kątowych do kotła 1F
Cena:

270,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Beretta modem WiFi BOX do programatora BeSMART Beretta modem WiFi BOX do programatora BeSMART
Cena:

890,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Beretta odbiornik radiowy do programatora BeSMART Beretta odbiornik radiowy do programatora BeSMART
Cena:

360,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Tech Sterownik i-2 PLUS OT V3 OpenTherm Tech Sterownik i-2 PLUS OT V3 OpenTherm
Cena:

1 190,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Tech Sterownik i-3 PLUS OT V3 OpenTherm Tech Sterownik i-3 PLUS OT V3 OpenTherm
Cena:

1 560,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zasobnik c.w.u., 140 litry, stojący z wężownicą Zasobnik c.w.u., 140 litry, stojący z wężownicą
Cena:

2 289,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Kto w dzisiejszych czasach chciałby ręcznie dokonywać korekty parametrów ogrzewania za każdym razem kiedy np. zmienia się temperatura zewnętrzna? Biorąc pod uwagę coraz bardziej zaawansowane układy c.o., taka czynność nie należałaby do łatwych. Na szczęście z pomocą przychodzą sterowniki których zastosowanie oraz możliwości dobieramy indywidualnie do danego układu. Np. polski producent firma Tech Sterowniki udostępnia nam szereg rozwiązań do sterowania wieloma układami takimi jak, ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe lub ciepłą wodą użytkową. Sterowniki Tech oferują wiele możliwości zmian nastaw temperatur dla poszczególnych układów, umożliwiają również automatyczne i zmienne nastawy temperatur ogrzewania w zależności od warunków panujących na zewnątrz budynku. Sterownik przyda się również gdy mamy kilka źródeł pozyskiwania ciepła np. solary, kocioł gazowy lub pompa ciepła. Dzięki centralnemu urządzeniu sterującemu nie musimy przełączać ich ręcznie. Raz skonfigurowany sterownik wykona te i wiele innych czynności za nas. 

Innym udogodnieniem które oferuje np. sterowniki marki Beretta - BeSMART jest integracja zarządzania ogrzewaniem z siecią Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy i zdalny sposób z każdego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu sieci internet, możemy nadzorować i korygować np. temperaturę w pomieszczeniu za pomocą prostych i intuicyjnych aplikacji dostępnych na tablet lub smartfon. Dzięki połączeniu z internetem sterownik BeSMART potrafi pobrać aktualną temperaturę z miejsca którego kod pocztowy został wpisany w sterownik. Funkcja ogrzewania pogodowego automatycznie dopasuję temperaturę układu c.o. do wartości komfortowych dla mieszkańców bazując na aktualnej temperaturze zewnętrznej. Takie rozwiązania to nie tylko komfort przebywania w domu, zmiana temperatur ma również znaczący wpływ na pracę kotła oraz zużycia gazu lub innego paliwa. 

Większość sterowników podłączamy do kotła za pomocą dwużyłowego przewodu elektrycznego. Jednakże coraz większa gama sterowników w tym Beretta BeSMART oferuje możliwość połączenia radiowego. Dzięki temu nie musimy rozciągać przewodu który nie zawsze możemy w sposób estetyczny i niewidoczny umieścić na ścianie. Wykorzystując dodatkowy odbiornik cała komunikacja sterownika z kotłem odbywa się bezprzewodowo.

Ważną cechą współczesnych sterowników jest możliwość połączenia z kotłem w trybie OTB+. Dzięki cyfrowej integracji z kotłem znacznie zwiększamy możliwości programowania i funkcjonalności urządzenia sterującego. Dzięki temu, że sygnał pomiędzy kotłem i sterownikiem jest obustronny umożliwiamy wykorzystanie pełnej modulacji mocy kotła od minimalnej do maksymalnej. Różnice są dostrzegane zwłaszcza w okresach przejściowych (jesień, wiosna) kiedy moc minimalna kotła przewyższa zapotrzebowanie dla danego budynku. Reasumując, tryb OTB+ to nie tylko zwiększone możliwości sterowania kotłem, takie podłączenie do liniowa praca kotła, mniejsze zużycie podzespołów kotła oraz gazu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl